Biuro Promocji Zeglugi Morskiej Bliskiego Zasiegu Shortsea Promotion Centre Poland  Biuro Promocji Zeglugi Morskiej Bliskiego Zasiegu Shortsea Promotion Centre Poland
Polska wersja | English Version
 
 
 
 
 
Aktualności
NAGRODY DLA DCT GDAŃSK PDF Drukuj Email
25.06.2008.
W ubiegłym tygodniu nowemu terminalowi kontenerowemu DCT Gdańsk przyznane zostały dwie nagrody.

Pierwszą jest Nagroda Złotej Żyrafy - jej uroczyste wręczenie prezesowi DCT Gdańsk przez Prezesa Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości Zbigniewa Canowieckiego odbyło się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku podczas IX Gali Złotych Żyraf. Nagrody te są przyznawane wybranym osobom, firmom i instytucjom za styl działalności w kulturze, biznesie, sztuce i innych ważnych dziedzinach.

W tym roku oprócz dotychczasowych nagród za styl prowadzenia działalności na niwie gospodarczej, kulturalnej i politycznej przyznana została po raz pierwszy w ramach promowania nowych przedsięwzięć gospodarczych Żyrafa Nadziei dla DCT Gdańsk - firmy, która ma wszelkie szanse na odniesienie spektakularnego sukcesu, z którą region wiąże ogromne nadzieje na przyszłość i która jednocześnie spełnia wszelkie przesłanki do tego, aby jej przyszły sukces przełożył się również na sukces całego regionu. Organizatorzy mają nadzieję, że taka formuła nagrody przyczyni się do zerwania z niechlubną polską tradycją „polskiego piekła”, gdzie tych którym się udało ciągnie się w dół, a równocześnie spowoduje wsparcie dla laureata w jego dążeniach.

Dlaczego właśnie Żyrafa? Bo sięga wysoko, daleko widzi i ma największe serce ze wszystkich ssaków, a dodatkowo jest również niezwykle odważnym zwierzęciem …

Odbierając nagrodę prezes Boris Wenzel powiedział, że jest przekonany o tym, iż sukces DCT Gdańsk przełoży się niebawem na sukces całego regionu, Polski i Europy. Dodał, że terminal powstał po to aby konkurować z terminalami w portach Hamburg, Rotterdam czy Bremerhaven, a nie tylko z terminalami polskimi.

Nagroda specjalna Złota Żyrafa Za Nadzieję przyznana została Lechowi Wałęsie „za nadzieję na lepsze jutro” jaką stworzył w wyniku swojej działalności opozycyjnej dla całego regionu, Polski i dla Polaków, a wreszcie Europy i świata. Nagroda ta zostanie wręczona podczas przyjęcia z okazji imienin Lecha i Danuty Wałęsów w dniu 21.06.2008. DCT Gdańsk będzie uczestniczyć we wręczaniu tej nagrody.

 

Image


Drugą nagrodą jest Nagroda Bursztynowej Kaczki przyznawana przedsiębiorstwom i firmom z branży gospodarki morskiej lub w sposób znaczący współpracujących z nią, za najbardziej spektakularne osiągnięcie przyczyniające się do rozwoju transportu, handlu i usług oraz przemysłu morskiego. Będzie ona uroczyście wręczona podczas corocznego październikowego spotkania przedstawicieli biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego "Wspólna Kaczka" w obecności około 2000 uczestników z branży morskiej.

 

Image

 

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk SA prowadzi działalność operacyjną od 03.10.2007 roku, jest najnowszym polskim głębokowodnym terminalem kontenerowym o powierzchni 40 hektarów

i rocznej zdolności przeładunkowej 500000 TEU. Dzięki inwestycjom w nowoczesną infrastrukturę techniczną, wydajne urządzenia przeładunkowo-składowe, oraz dogodnym połączeniom z centrami logistycznymi na terenie Polski i krajów sąsiednich terminal oferuje nową jakość w obsłudze transportu kontenerowego i ma szansę stać się jednym z największych terminali kontenerowych na Bałtyku.

 

***


DCT Gdańsk SA jest spółką zarejestrowaną w Polsce, będącą w większości własnością Global Infrastructure Fund (GIF), specjalnego funduszu zarządzanego przez Macquaire Bank Group,

z siedzibą główną w Australii. Brytyjska spółka utworzona specjalnie do zapoczątkowania projektu i budowy terminala posiada udziały mniejszościowe.


Więcej informacji o DCT Gdańsk SA można znaleźć na: www.dctgdansk.comW przypadku ewentualnych pytań związanych z powyższym zagadnieniem proszę o kontakt z Panią Danutą Biłat tel.sekr: +48 58 737 63 23

 
Aktualności
Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia 2018
7 czerwca br. w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. przy ul. Bytomskiej 7 w Szczecinie, odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. 
Czytaj całość…
 
Herring Szczecin 2018
Na stronie www.herring.szczecin.pl znajdują się najnowsze informacje związanie z tegoroczną edycją spotkania, które odbyło się 18 maja br.
 
Biuro Promocji Zeglugi Morskiej Bliskiego Zasiegu Shortsea Promotion Centre Poland
ul.Bytomska 7, pokój 33
70-603 Szczecin
tel.(91) 43 08 321 tel./fax. (91) 43 08 448
e-mail: biuro@shortsea.pl
 
 
Copyright © ShortSea 2007 Wykonanie bp8.pl